Terugkijken: Infra Lunchlezing Toekomstbestendige bruggen

Van ambitie naar praktijk: hoe maken we bruggen echt circulair en adaptief?

Balijbrug Zoetermeer, foto door Tineke Dijkstra

Samenvatting

Op woensdag 6 mei organiseerden we een Infra Lunchlezing over toekomstbestendige bruggen. Je kunt de lezing hieronder terugkijken en de presentaties inzien. Tijdens deze lunchlezing stond de geactualiseerde Roadmap Kunstwerken centraal en werd besproken hoe deze kan worden vertaald naar de dagelijkse praktijk in de GWW-sector.

De roadmap (2026) biedt concrete handvatten voor levensduurverlenging, hergebruik, circulair ontwerp en verduurzaming van materialen, en laat zien hoe organisaties de stap van ambitie naar uitvoering kunnen maken. Aan de hand van onder meer de circulaire fietsbrug in Nijkerk werd geïllustreerd hoe beleid, ontwerp en uitvoering samenkomen in de praktijk.

Sprekers van Rijkswaterstaat, de markt en de provincie deelden inzichten over samenwerking, circulaire materialen en concrete toepassingen, en inspireerden deelnemers om zelf aan de slag te gaan met een toekomstbestendige infrastructuur.

 

 

Opname lezing (58 min.)

Sprekers

Claartje Vorstman

Rijkswaterstaat

Sr adviseur Circulaire Economie

Mark Hofman

De Verschilmakerij

Verschilmaker

Vincent van Vulpen

Provincie Gelderland

Assetbeheerder Civiele Kunstwerken en Wegelementen

Assetmanagement
Infra Lunchlezing Assetmanagement in Vlaanderen, vijf jaar later
Een brug tussen weg en water: de brug in de E403 over de Leie in Wevelgem wordt vernieuwd binnen OverBruggen en symboliseert de gezamenlijke assetmanagementuitdaging van het Agentschap Wegen en Verkeer en De Vlaamse Waterweg.
Circulair
Terugkijken: Infra Lunchlezing Biobased bouwen in de GWW: wat kan er al?
Assetmanagement
Terugkijken Infra Lunchlezing: Vermoeiing van stalen bruggen
Assetmanagement
Terugkijken Infra Lunchlezing: Tijdelijke bruggen in een weerbaar netwerk
Assetmanagement
Terugkijken Infra Lunchlezing: Beweegbare bruggen
Assetmanagement
Terugkijken Infra Lunchlezing Satellietmonitoring in het beheer van de openbare ruimte
Assetmanagement
Terugkijken Infra Lunchlezing: Meer realiseren met hetzelfde team – de Zeeuwse aanpak
Assetmanagement
Terugkijken Infra Lunchlezing: grip op constructieve veiligheid van 66.000 gemeentelijke bruggen