Introductie open college
Waarom is stikstof in Nederland een probleem? Hoe is dit van invloed op de bouwsector? Hoe gaat het ingenieurs- en adviesbureau Movares daarmee om? Wat is een manier om de AERIUS-tool te gebruiken en wat zeggen de resultaten hiervan?
Deze vragen behandelde Jacob van Ewijk op 24 februari tijdens het open college Stikstof en stikstofberekeningen. Het eerste deel was praktisch van aard, waarbij vragen aan de orde kwamen als:
- Waarom is stikstof in Nederland een probleem? De biodiversiteit neemt af en het is slecht voor de gezondheid.
- Hoe verhoudt de stikstofemissie in Nederland zich tot de Europese Unie?
- Welke sectoren dragen het meeste bij aan stikstofdepositie?
- Maatregelen van het Rijk
In het tweede deel behandelde Jacob hoe je een berekening kunt maken in AERIUS. Ook legde hij uit wat de resultaten nu eigenlijk betekenen én behandelde hij heel veel vragen van de deelnemers.