Over deze sessie
Werk je voor een kleine- of middelgrote gemeente en wil je meters maken op het gebied van klimaatneutraliteit en circulariteit in de openbare ruimte? Vraag je je af hoe je dat doet met beperkte middelen en tijd en hoe je collega’s hierin kunt enthousiasmeren? Als je antwoord op deze vragen ja is, haak dan op dinsdag 15 april van 14.00 - 16.00 uur online aan bij het ‘expeditieteam KCI gemeenten’.
Stuur je gegevens naar bart.hansma@platformwow.nl om je aan te melden!
Programma
Samen met rolgenoten van andere kleine- en middelgrote gemeenten en mensen die ondersteunen vanuit provincies en grotere gemeenten gaan we met elkaar in gesprek aan de hand van twee inspirerende inleidingen. Deze keer staat het thema Schoon- en Emissieloos Bouwen (SEB) toepassen in de praktijk centraal.
Deel 1. SEB: wat is het en waarom zou je hierop inzetten?
Inleiding door Jill Verlinden van ondersteuningsteam SEB, coördinator gemeenten, met enkele gemeenten die al ver zijn met SEB met behulp van het ondersteuningsteam.
Na afloop van dit eerste deel heb je beter beeld wat SEB kan opleveren en hoe dat zich verhoudt tot je beleid. Je wisselt uit met andere gemeenten en krijgt zicht hoe zij dit doen, welke obstakels ze tegenkomen en hoe ze die overwinnen.
Deel 2. SEB in de praktijk:
Jill neemt ons mee, aan de hand van praktijkvoorbeelden van andere gemeenten, wat je tegenkomt van planvorming, inkoop- aanbesteding tot laadinfra, monitoring en evaluatie.
Na afloop van dit tweede deel heb je een beeld wat je tegenkomt bij het implementeren van SEB en hoe je financiëel en praktisch kan worden ondersteund hierin. Je gaat hierover in gesprek met gemeenten, waaronder gemeenten die al heel ver zijn met SEB.
Ter voorbereiding twee reflectievragen:
- Hoe kan implementatie SEB bijdragen aan je beleidsdoelstellingen? Wat levert het concreet op voor de burgers en de projecten?
- Welke obstakels zie je in het implementeren van SEB? (financieel, is de markt er klaar voor, inkoop- en aanbesteding, laadinfra, monitoring, etc?). Heb je ideeën hoe je hiermee om zou kunnen gaan of wat je hiervoor nodig hebt?